7 svarbūs dalykai, kuriuos reikia atlikti prieš siunčiant savo CV

 

 

Radote Jums tinkamą darbo pasiūlymą? Norite kandidatuoti?

 

7 svarbūs dalykai, kuriuos reikia atlikti prieš siunčiant savo CV:

 

 1. Išsisaugokite darbo skelbimą į kurį kandidatuosite. Ne jo nuorodą, nes internete patalpinti darbo skelbimai galioja ne amžinai, bet visą skelbimo turinį. Nukopijuokite – išsisaugokite. Skelbimas pravers, kai vyksite į pokalbį dėl darbo. Prieš darbo interviu visuomet verta dar kartą peržvelgti į kokią poziciją kandidatavote, koks darbo pobūdis, reikalavimai kandidatui, ką siūlo įmonė ir pan.
 2. Pakoreguokite savo CV. Tikrai nereikia iš naujo kurti CV, tačiau adaptuoti CV pagal darbo pasiūlymą – būtina. O kaip adaptuoti? Akcentuokite tuos dalykus, kurie bus naudingi būsimame darbe, daugiau dėmesio skirkite jūsų darbo patirčiai, kompetencijoms, įgūdžiams.
 3. CV pavadinimas. Pakoregavote CV? Labai gerai. O kokiu pavadinimu išsisaugojote CV dokumentą? Tik jokiu būdu nepavadinkite CV dokumento “mano_CV_atnaujintas.doc” ar panašiu šifruotu kodu. Kad ir kiek kartų atnaujinsite, redaguosite ar dar ką nors darysite su savo CV, priimtiniausias CV pavadinimas bus “Vardas_Pavarde_CV”.
 4. Parašykite motyvacinį laišką. Net jei skelbime neprašo CV siųsti kartu su motyvaciniu laišku, brūkštelėkite trumpą, jūsų motyvaciją pagrindžiantį, laišką darbdaviui. Skirtingai nei CV, motyvacinį laišką rekomenduojame rašyti naujai, o ne redaguoti turimą. Redaguojant motyvacinio laiško paruoštuką, galite privelti elementarių klaidų ir prarasti išskirtinumą.
 5. “Temos” laukelis į temą. Labai dažnai darbo skelbimuose būna nurodyta, ką reikia įrašyti į “Temos” laukelį siunčiant CV. Neignoruokite šio prašymo, nes jo nesilaikant, galite apmaudžiai nepatekti į tinkamų kandidatų sąrašą.
 6. Kreipimasis į darbdavį. Nesiųskite “pliko” CV. Visiškai tuščias laiškas (nei labas, nei sudie) su prisegtu CV glumina darbdavius ir turi mažiau šansų būti atidarytas. Parašykite trumpą prisistatymo laišką, su pasisveikinimu, su jūsų kontaktais, su trumpu tekstu, į kur pretenduojate ir kodėl.
 7. Tikriname du kartus. Kaip sako liaudies išmintis, devynis kartus pamatuok, dešimtą – pjauk. Taigi, dar kartą tikriname: ar CV siunčiate teisingu el.paštu, nurodėte teisingą laiško “temą”, prisegėte būtent tą CV, prosegėte būtent tą motyvacinį laišką, juose nėra klaidų, laiške prisistatėte ir nurodėte kontaktus? Taip? Viskas teisinga. Spauskite “Siųsti” ir … Sėkmės!

Prie įrašo yra 5 komentarų

 • Laimonas #1Paskelbta: 6. Apr 2016

  1) turite žinoti, koks darbas jums patinka ir “veža”;
  2) nuspręskite, kokia jūsų pačių darbo strategija 5-10 metų į priekį?
  3) ar radote įmonę, kurioje norite dirbti?
  4) ar įmonė, kuri ieško darbuotojų finansiškai patikima?
  5) kokia organizacinė kultūra įmonėje, kuri ieško darbuotojų?
  6) koks gali būti motyvacinis laiškas įmonei, kuri neskelbia savo pavadinimo, t.y. ar įmanoma atsakyti į 2-5 klausimus?
  7) siųskite savo CV

  :-),
  geros dienos

 • to Laimonas #2Paskelbta: 6. Apr 2016

  labai teisingai rašo p.Laimonas 6 punkte. Jeigu įmonė slepia savo pavadinimą, tai jau nieko gero nesako. Greičiausiai tai bus pozicija, kurioje bus didelė darbuotojų kaita. O jūs būsite darbuotojas max.3 mėnesiams.

 • Albinas #3Paskelbta: 6. Apr 2016

  Prašai CV, parašai motyvacinį laišką. Parašai kaip nori pas juos dirbti, koks pats esi fainas ir darbštus. O darbdavys tau po to pasako, kad jo motyvacija tau mokėti tik 350€-400€. Dirbk pas jį pamainomis, ir savaitgaliais po 9-10 val. plius kelionė į darbą 1 val. iš darbo 1 val. namo. Nesamonė totali. Motyvacinį laišką galima rašyti jeigu tu pretenduoji į tokias pareigas, kurių atlyginimas minimum nuo 1000€. Už mažą atlyginimą nėra prasmės rašyti jokio motyvacinio. Tegul džiaugiasi, kad iš vis sutinka kas dirbti už mažiau nei 1k €. Lietuvai nereikalingi tokie verslininkai, kurie sugeba mokėti tik 350€, geriau jau jie iš vis nedarytų verslo tokie legalūs vergvaldžiai.

 • as #4Paskelbta: 7. Apr 2016

  Niekada nekandidatuoju kai yra paslepta imone. Man svarbu kur kandidatuoju. Be to marketingistas laivu statykloje ar kepykloje lb skiriasi

 • Ind Im Elneja #5Paskelbta: 5. May 2016

  teisingai cia parase p. Laimonas pridesiu ir as savo pastebejimus.
  1) tikrinkite imones kreditinguma skolas sodrai atsiliepimus apie imones ir jos teismo bylas. tai labai svarbus veiksnis atrenkant imone. nepagailekite pinigeliu apie 11-17 eur kad nusipirkti imones detalias kreditingumo ataskaitas. jei imone turi daug teismo bylu bekite kuo toliau nuo tokios imones. taip pat atsizvelkite i neigiamus atsiliepimus ypac i sviezius atsiliepimus ne daugiau nei 1 metu senumo
  2) diena pries pokalbi atvaziuokite prie imones teritorijos ir tiesiog pasivaksciokite aplink ja. atkreipkite demesi i visas detales kurios jums patiko ar nepatiko imoneje.
  3) jeigu imone yra viesa tai yra aptarnauja klientus (pvz parduotuve ir pan) pasistenkite uzeiti i tos imones vidu pasivaksciokite po imone pasiklausykite apie ka kalba jos darbuotojai pasistenkite ivertinti mikroklimata imones viduje
  4) prieikite prie imones darbuotoju pakalbekite su jais paklauskite ju rekomendaciju gal jie suteiks jums vertingos informacijos
  5) jeigu nors kazkas jums pasirode itartina geriau bekite nuo tokios imones

Skelbti komentarą

Norėdami įrašyti komentarą jūs turite prisijungti.