Darbas mokytojui


Lietuvoje mokytojo darbas nėra prestižinis. Vos keli procentai pedagoginį išsilavinimą įgijusių jaunuolių ketina dirbti mokytojais. Visiškai kita situacija yra Suomijoje, kur mokytojo darbas yra vertinamas, o mokiniai demonstruoja puikius matematikos, gamtos mokslų, užsienio kalbų bei raštingumo rezultatus. Suomijos švietimo sistema yra pavyzdinė, ir tai ne vienos dienos darbo rezultatai, o dešimtmečiais puoselėjamos strategijos išdava. Suomijoje akcentuojamas bendravimas, bendradarbiavimas ir pagalba, o ne konkuravimo skatinimas.

 

O su kuo asocijuojasi mokytojo darbas Lietuvoje? Visų pirma su dideliu stresu ir mažu atlyginimu. Tačiau nors ir vyrauja tokios nuomonės mokytojo profesija jaunimui yra patraukli ir tai parodo programos „Renkuosi mokyti“ rezultatai. „Renkuosi mokyti“ programoje gali dalyvauti nebūtinai pedagoginį išsilavinimą ar darbinę patirtį šioje srityje turintys kandidatai. Svarbiausia – stipri motyvacija.  Dalyvavimas programoje trunka dvejus metus. Po jos dauguma programos dalyvių tęsia mokytojo darbą.

 

darbas mokytojui

Iš kitos pusės yra nemažai manančiųjų, kad mokytojo darbas yra stabilus ir todėl patrauklus. Todėl paskelbus apie siūlomą darbą pedagogui į darbo skelbimą atsiliepia nemažai kandidatų. Daugumą tenkina nors ir ne itin didelis, tačiau stabilus atlyginimas, stabilus darbas. Įdomu tai, kad terminuota darbo sutartis pritraukia panašų srautą kandidatų, kaip ir neterminuota.

 

Mokytojų kvalifikacinės kategorijos:

 

  • Mokytojas
  • Vyresnysis mokytojas
  • Mokytojas metodininkas
  • Mokytojas ekspertas

 

Mokytojas siekiantis vyresniojo mokytojo kategorijos turi turėti ne mažesnį kaip 1 metų darbo stažą. Vyresnysis mokytojas norėdamas įgyti mokytojo metodininko kategoriją turi atitikti šiuos reikalavimus: turėti ne mažesnį kaip 4 metų darbo stažą ir universitetinį bakalaurą. Mokytojo metodininko kategoriją gali įgyti vyresnysis mokytojas su 8 metų darbo stažu ir edukologijos magistro išsilavinimu. Mokytojo eksperto kategorijos gali siekti  mokytojas metodininkas turintis 12 metų darbo stažą ir edukologijos magistro išsilavinimą. Be šių reikalavimų įvykdymo dar būtinai reikalinga ir atestacija. Atestacijos metu vertinamos būtinosios kompetencijos ir kandidato atitikimas nustatytiems reikalavimams.

 

Kuo aukštesnė kategorija tuo didesnis atlyginimas, atsakomybė, darbo krūvis ir visa grandinė susijusių dalykų.

 

Jei jus domina darbas mokytojui, CV-Online rasite įmonių, kurios siūlo darbą mokytojui Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose  ar kitame Lietuvos mieste.


Nėra komentarų

Skelbti komentarą


− 6 = zero