Kokią įtaką darbo produktyvumui turi santykiai su kolegomis

Įmonės pastebėjo, jog darbuotojų susibūrimas fizinėje aplinkoje skatina jų kūrybiškumą ir santykių kūrimą. JAV atliktas tyrimas parodė, jog pokalbiai tarp bendradarbių jų produktyvumą padidina 20%, o 72% darbuotojų, kurie turi geriausią draugą darbe, yra patenkinti savo pareigomis ir darbu.

CV-Online kovo mėnesį Lietuvoje vykdytos apklausos duomenimis, 87% apklausos dalyvių nurodė, kad draugiški santykiai su kolegomis teigiamai veikia jų produktyvumą  – produktyvumas padidėja, 10% respondentų nuomone, darbo našumas nepriklauso nuo santykių su kolegomis ir tik 3% darbuotojų prisipažįsta, kad kartais itin draugiški santykiai su kolegomis kenkia jų darbo efektyvumui.

Nors išmaniosios technologijos yra gan efektyvios ir suteikia bendrumo jausmą, jos dar nepakeitė kasdieninės akis į akį komunikacijos. Mokslininkai Madhi Roghanizad ir Vanesa K. Bohns teigia, jog susitikimas ir pokalbis akis į akį prilygsta 34 išsiųstiems elektroniniams laiškams. O štai pavyzdžiui, tokios tarptautinės korporacijos kaip IBM atsisako nuotolinio darbo galimybių, taip suburdamos tūkstančius darbuotojų iš įvairių vietų dirbti biure, skatindamos jų bendravimą ir bendradarbiavimą.

Šiuo metu Lietuvoje apie 10% darbuotojų naudojasi darbo iš namų galimybe, o beveik 20% dirbančiųjų dirba lanksčiu darbo grafiku.

Tuo tarpu apklausos rezultatai parodė, kad 14% apklausos dalyvių mieliau renkasi virtualų bendravimą su kolegomis ir individualiai atliekamas užduotis. Jie su kolegomis darbo reikalais komunikuoja kasdien, tačiau už darbo ribų ir ne darbo laiku nelinkę su jais palaikyti ryšio.

25% respondentų pirmenybę teikia „gyvam“/ akis į akį bendravimui ir užduočių atlikimui grupėje. Ši itin atvira ir bendraujanti darbuotojų grupė yra linkusi su kolegomis bendrauti tiek darbo, tiek ir laisvu nuo darbo metu. Būtent ši grupė aukščiausiais balais vertino santykius su kolegomis ir jų daroma įtaką produktyvumui.

Daugiau nei pusė dirbančiųjų (55%) renkasi bendravimą akis į akį, tačiau paskirtas užduotis atlieka individualiai. Jie vertina draugiškus santykius, kas antras iš jų darbe turi geriausią draugą ir jų manymu, tokie santykiai teigiamai veikia produktyvumą, tačiau tik kas trečias bendrauja su kolegomis ne darbo reikalais arba už darbo ribų.

Remiantis CV-Online apklausos rezultatais, darbuotojai labiausiai patenkinti susiformavusiais santykiais su kolegomis, o mažiausiai – darbo pasidalijimu: darbo aplinką respondentai įvertino 3,7 balais iš 5 galimų, ryšį su kolegomis – 3,9 balais, o darbo pasidalijimą bei bendradarbiavimą darbovietėje – tik 3,5 balais.

40% dirbančiųjų darbe turi geriausią draugą, lygiai tiek pat darbuotojų (40%) draugo darbe neturi, o 20% respondentų apskritai nedomina draugų paieška darbo vietoje.

Dažniausiai geriausią draugą darbe turi 45-54 metų amžiaus darbuotojai (55%), bei 25-34 metų darbuotojai (43%). Dažnas šios amžiaus grupės darbuotojas yra lojalus savo darbdaviui, vienoje įmonėje dirba daugiau nei 3 metus ir yra užmezgę tvirtus bei gilius ryšius su kolegomis.

 

CV-Online apklausoje dalyvavo 1087 respondentai iš visos Lietuvos. Apklausa vykdyta 2018 kovo mėnesį.


Nėra komentarų

Skelbti komentarą


× three = 27