Kokio darbuotojo ir už kiek reikia?

 

 

Personalo paieškoje labai svarbi atranką vykdančio žmogaus patirtis ir praktika, nes kuo daugiau projektų įvykdysi, kuo daugiau žmonių surasi ir įdarbinsi, tuo daugiau pažinsi ir suprasi, – sako Lina Mikolaitienė, CV-Online Recruitment personalo atrnakų projektų vadovė. Tačiau, jei įmonė neturėdama personalo srities specialisto, visgi nori savo jėgomis atlikti atranką, visų pirma reikėtų pradėti nuo konkrečių lūkesčių būsimam darbuotojui įvardinimo: ko mes tikimės ir per kokį laikotarpį. Trumpai tariant, yra du pagrindiniai kandidatų pasirinkimo keliai:

  1. Įmonė gali bandyti samdyti patyrusį, aukštos kvalifikacijos darbuotoją, bet jo lūkesčiai atlyginimui ir karjeros galimybėms gali gerokai viršyti įmonės galimybes. Šiuo atveju įmonė turi būti pasiruošus padidinti numatytą atlyginimo biudžetą.
  2. Įmonė gali suteikti šansą jaunam, nepatyrusiam, bet motyvuotam darbo rinkos naujokui, kuris atitinka įmonės finansines galimybes. Šiuo atveju, įmonė turės investuoti į naujoko apmokymus ir palaikymą.

Geriausia, kai vadovas iš anksto žino, kokio darbuotojo jis ieško ir kokie yra siūlomo atlyginimo rėžiai. Nes labai dažnai darbdaviai į darbo pokalbius kviečiasi gerokai per brangius kandidatus, duoda jiems namų darbus, organizuoja net kelis susitikimus, suteikia tuščių vilčių, o galutiniame rezultate bando numušti patikusio kandidato kainą, pasiūlydami kandidato lūkesčius neatitinkantį, per mažą atlyginimą.

CV-Online Recruitment personalo projektų vadovė Lina rekomenduoja darbdaviams jau projekto pradžioje numatyti atlyginimo biudžetą ir būti sąžiningiems tiek prieš kandidatus, tiek prieš save, tuomet darbuotojo paieška bus tikslinga.

Taip pat darbo pasiūlyme nereikėtų kelti pačių aukščiausių reikalavimų, nes susiduriame su atvejais, kai pirminis skelbimas būna su itin aukštais reikalavimais, o laikui bėgant jie sušvelninami. Negaiškite laiko ir realiai įvertinkite situaciją, o darbo skelbime nurodykite optimalų reikalavimų kandidatams kiekį.

 

Personalo paieškos ir atrankos paslaugos »

CV-Online Recruitment vykdomos atrankos »


Nėra komentarų

Skelbti komentarą


four + = 10