Kontrolinis sąrašas (“ToDoList”) – atmintinė ieškantiems darbo

 

1)      Apsibrėžkite tikslą. Atsakykite sau į šiuos klausimus: Kokio darbo ieškau ir per kiek laiko tikiuosi jį susirasti? Tikslas turėtų būti realus J

2)      Kai žinote kokio darbo ieškote, nuoširdžiai sau atsakykite – Ar aš esu pats geriausias kandidatas dirbti šį darbą? Sveikiname, jei atsakėte  – „taip“. Jei atsakėte – „ne“, tuomet įvardinkite ko Jums trūksta, norint tapti  „geidžiamiausiu darbuotoju“ ir jums prieinamais būdais siekite pašalinti trūkumus.

3)      Atsisakykite minties, kad ieškote „bet kokio darbo“. Tai ne tikslas.

4)      Darbo paieška taip pat darbas. Būkite pareigingas ir supraskite, kad viskas jūsų rankose. Nuoširdžios pastangos atlyginamos.

5)      Susikurkite dalykiniam susirašinėjimui tinkamą elektroninį paštą. Geriausias variantas vardas.pavarde@gmail.com

6)      Pasirūpinkite dalykine savo nuotrauka. Kartais darbdaviai prašo kartu su CV atsiųsti ir nuotrauką. Geriau jau būti pasiruošusiam. Netinkamų CV nuotraukų pavyzdžiai: jūs prie jūros, giminės šventėje, bare, su draugais, susivėlęs, vulgariai išsidažiusi ir t.t.

7)      CV pavyzdys. Paieškokite CV pavyzdžių. Iš jų pasirinkite jums patraukliausius variantus.

8)      Susikurkite CV. Pats. Pagal turimus CV pavyzdžius paruoškite jūsų asmenybę, kvalifikaciją atspindintį CV – orientuotą į Jūsų svajonių darbą.

9)      Pagrindinės CV dalys: kontaktinė informacija, išsilavinimas ir kvalifikacija, darbo patirtis, įgūdžiai ir gebėjimai, papildoma informacija.

10)   Jokiu būdu nesiųskite savo CV į visus surastus darbo skelbimus. Ieškant darbo labai svarbu jūsų veiksmų kokybė ir tikslingumas.

11)   Užsiregistruokite ir įrašykite savo CV pagrindiniuose karjeros portaluose: lietuviškuose, jei ieškote darbo Lietuvoje ir/arba užsienio, jei ieškote užsienyje.

12)   Kasdien lankykitės pagrindiniuose karjeros portaluose, peržiūrėkite darbo skelbimus, radę tinkamą iš karto siųskite savo CV su motyvaciniu laišku. Prieš siunčiant pakoreguokite CV taip, kad tiktų būtent šiam darbui.

13)   Pasižymėkite kada ir į kokią poziciją kandidatavote ( kam siuntėte savo CV). Galite išsisaugoti darbo skelbimus. Tai labai praverčia, kai jus kviečia į pokalbį dėl darbo.

14)   Pasakykite savo draugams, artimiesiems, pažįstamiems ir kitiems, jums gero linkintiems žmonėms, kad šiuo metu ieškote darbo. Ieškoti darbo – ne gėda. Gėda – neieškoti darbo.
„Perlipkite“ per save ir pareklamuokite save.

15)   Sudarykite savo „geidžiamiausių“ įmonių sąrašą, kuriose norėtumėte dirbti. Apsilankykite jų tinklapiuose – karjeros skyriuose. Gal kaip tik dabar jie ieško jūsų. Kai kurios įmonės mielai priima kandidatų CV, net jei šiuo metu nesiūlo darbą. Taip ir padarykite.

16)   Prieš siunčiant CV savo „geidžiamiausioms“ įmonėms pakoreguokite CV taip, kad jis tiktų būtent šiai ir ne kitai įmonei.

17)   Jei Jūsų „geidžiama“ įmonė šiuo metu neieško naujo darbuotojo, t.y. nėra darbo skelbimo, vis vien galite nusiųsti savo CV su stipriu motyvaciniu laišku. Įmonės tinklapyje paieškokite asmens, susijusio su personalu ar sprendimų priėmimu, el.pašto. info@…lt paštą naudokite tik kraštutiniu atveju, kai nėra kontaktų pasirinkimo.

18)   Motyvacinis laiškas padeda atkreipti dėmesį, jei jis parašytas nuoširdžiai ir yra pritaikytas konkrečiam darbo pasiūlymui. Turėti ir naudoti vieną šabloninį motyvacinį laišką yra klaida. Dar didesnė klaida – neturėti motyvacinio laiško.

19)   Jei siunčiate CV, tačiau nesulaukiate kvietimų pokalbiui dėl darbo – keiskite: CV, motyvacinį laišką; naudokite kitas darbo paieškos priemones.

20)   Socialiniai tinklapiai taip pat yra geras darbo paieškos kanalas. LinkedIn‘as – skirtas bendravimui profesiniame lygmenyje. Susikurkite jame profesionalų savo profilį.

21)   LinkedIn‘e yra sukurta nemažai įvairių grupių, kurios skirtos darbo/darbuotojų paieškai. Paieškokite jums tinkamų darbo sričių grupių, aktyviai jose dalyvaukite, sekite naujienas. Jus dominantis darbo pasiūlymas gali atsirasti bet kurią minutę.

22)   Kaip atrodo jūsų Facebook‘o profilis? Tai labai svarbu, nes personalo specialistai kartais tinkamų kandidatų ieško FB. Pasistenkite atrodyti profesionaliai, neatsižadant savo asmenybės J

23)   Nebijokite ir neignoruokite personalo paieškos/atrankos kompanijų darbo pasiūlymų. Dažnai kandidatai nesiunčia savo CV vien todėl, kad personalo atranką įmonė patikėjo agentūrai, o skelbime nėra nurodytas įmonės pavadinimas. Nebijokite kandidatuoti į tokius skelbimus – nepraleiskite savo šanso.

24)   Galite nusiųsti savo CV pagrindinėms personalo paieškos/atrankos kompanijoms ne pagal konkretų darbo skelbimą, bet tiesiog, su prierašu kokio darbo ieškote. Šios įmonės kaupia kandidatų CV duomenų bazes ir gali būti, kad ir Jūsų CV kažkada ištrauks iš stalčiuko ir pateiks įmonei , ieškančiai būtent jūsų.

25)   Spauda. Spaudoje galite rasti sau tinkamų darbo pasiūlymų. Taip pat spaudoje galite patalpinti skelbimą, kad Jūs ieškote darbo. Jei publikuosite savo skelbimą – gerai apgalvokite kiekvieną žodį.

26)   Kol ieškote apmokamo darbo – savanoriaukite, užsiimkite kokia nors aktyvia visuomenine ar kita veikla. Gera jaustis naudingu. Padėkite kitiems nelaukdami padėkos. Tiesiog padėkite J

27)   Asociacijos ir organizacijos taip pat gali padėti susirasti svajonių darbą. Apskritai, kalbėkite. Kalbant lengviau randami sprendimai. Su savimi taip pat galima pasikalbėti J, bet kelios galvos geriau nei viena.

28)   Ieškant darbo ieškokite originalių sprendimų, pvz. sukurkite savo tinklapį – CV, paruoškite  ir siųskite audio ar video motyvacinį įrašą ir pan.

29)   Nuolat (kasdien) tikrinkite savo el.paštą. Kaip įmanoma greičiau sureaguokite į darbdavio užklausas.

30)   Jei jums skambina iš nežinomo numerio vis tiek pakelkite telefono ragelį. Gal tai darbdavys! Jei dėl kažkokių kitų priežasčių negalėjote atsiliepti, kuo skubiau perskambinkite. Neperskambindami prarandate galimybę gauti darbą. Ir nesiųskite žinutės su klaustuku…

O kaip jūs ieškote darbo?

Rita Karavaitienė

 


Nėra komentarų

Skelbti komentarą

Norėdami įrašyti komentarą jūs turite prisijungti.